NEWS

Premiera YouTube TV w USA – czy ta usługa zabije telewizję?

youtube-tv-prt-screen

Nowa usługa YouTube TV uczyni telewizję mobilną, elastyczną, prostą, konkurencyjną i super dochodową dla Google.

YouTube TV USA homepage

Źródło: Google/Youtube

Może jeszcze nie teraz, ale dni TV kablowej są policzone. W tym tygodnu Google ogłosiło nową usługe telewizji o nazwie YouTube TV.

Krytycy twierdzą, że YouTube TV jest ubogie w funkcje i zbyt drogie, ale wg niektórych, ta usługa zmieni wszystko. Google twierdzi, że ta usługa będzie wdrożona „wkrótce” i stopniowo, startując na najważniejszych rynkach i potem będzie pojawiać się w kolejnych miastach. Niestety, na razie nie ma mowy o innych krajach poza USA.

Pierwszy rzut oka na usługę YouTube TV może powodować wzruszenie ramionami. Kosztuje to 35 $ miesięcznie za plan rodzinny z sześcioma kontami i będzie gotowe streamować 40 kanałów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Lista kanałów obejmuje: ABC, CBS, NBC, Fox, The CW, ESPN, USA, Bravo, E, MSNBC, Fox News, Disney Channel, FX i lokalne stacje. (Użytkownicy mogą również dodać Showtime czy Fox Soccer Plus za dodatkową, jeszcze nie określoną dodatkową opłatą).

Brakuje: CNN, HBO, AMC, MTV, VH1, ET, Comedy Central, Discovery, Cartoon Network, Nickelodeon, TNT, PBS, TBS czy The Food Network.

YouTube TV będzie działać na dedykowanych aplikacjach iOS i Android do smarfonów i tabletów oraz na stronie internetowej tv.youtube.com. Może być również przesyłane w formie streamu do telewizora wyposazonego w Chromecast od Google’a. Jeszcze w tym roku, YouTube TV będzie wspierana przez pewnych producentów telewizorów, urządzenia do streamingu telewizji i konsole do gier, według Google.

YouTube TV nie wymaga umowy lub długoterminowego zobowiązania i może być anulowane bez dodatkowej opłaty. Może być również wstrzymane a nawet wstrzymać się automatycznie, jeśli nikt nie loguje się do niego przez trzy miesiące z danego kodu posztowego (w USA: zip code).

Dlaczego YouTube TV jest lepsze niż kablówka

YouTube TV wydaje się jakby było w połowie tak dobre jak abonament telewizji kablowej. Kosztuje mniej więcej połowę tego co kablówka i w zamian otrzymujesz około połowy stacji. Ale tak naprawdę są to stacje najbardziej potrzebne i wartościowe dla większości widzów.

YouTube TV ma inne wielkie zalety w stosunku do kablówki, w tym wsparcie Google Home i lepsze rekomendacje dotyczące tego, co oglądać, zgodnie z zapowiedziami Google. Google jest świetny w algorytmicznych rekomendacjach i wyszukiwaniu.

Każdy z członków rodziny może odtwarzać do trzech streamów na naraz na różnych urządzeniach – i nagrywać do sześciu kont DVR w chmurze, każde o nieograniczonej pojemności (nagrania będą dostępne do dziewięciu miesięcy).

Dlaczego YouTube TV oznacza koniec kablówki

Google jest w znacznie lepszej sytuacji niż dowolny dostawca streamingu TV lub video, aby zarabiać na telewizi na żywo.
Google może żądać znacznie wyższych cen za reklamy, ponieważ ma znacznie lepsze dane o użytkownikach, niż firmy od telewizji kablowej.

Firmy reklamowe czekały na telewizję od YouTube przez lata, bo uważa się, że YouTube ma najlepszą w branży mozliwość kierowania i pomiaru  reklam, a także największy rynek młodych widzów. Przy ograniczonych budżetach reklamowych, Google może odciągnąć budżety od innych dostawców, zwłaszcza operatorów kablowych.

Źródło: Computerworld

Premiera YouTube TV w USA – czy ta usługa zabije telewizję?
4 (80%) 2 votes

Tagi