Youtube

Promowanie kanału Youtube – 5 szybkich i skutecznych sposobów

Jeśli myślisz o sukcesie i zyskaniu dużej widowni dla swoich filmów, musisz poznać sposoby na promowanie kanału na YouTube. Konkurencja na Yotube jest ogromna (400 godzin filmów dodawanych w każdej minucie) i dlatego oprócz dobrej treści, MUSISZ ZADBAĆ O DYSTRYBUCJĘ. Zobacz zatem 5 szybkich sposobów jak promować swój kanał.

#1 Social Media

Jeden z lepszych sposobów promowania kanału YouTube. Są nie tylko darmowe, ale też ogromnie popularne. Numer 1 to oczywiście Facebook, który w kwietniu 2016 był w Polsce drugą najpopularniejszą stroną z 22,2 mln użytkowników i aż 86,2% zasięgiem wśród internautów. Poza tym Instagram, Google+, Linkedin, Snapchat i Twtter. Oczywiscie mediów społecznościowych jest znacznie więcej, ale lepiej wybierz 3 i faktycznie prowadź w nich działania, bądź w kontakcie z ludźmi, zamiast tworzyć 10 kont i wszędzie spamować swoimi filmami. Pamiętaj o utworzeniu dedykowanych profili dla swoich filmów video – jeśli filmy są o kuchni wegetariańskiej to lepiej nie publikować ich jako Zbychu1989.

#2 Pozycjonowanie SEO filmów

Tak jak pozycjonuje sie strony internetowe, tak również istnieje coś takiego jak pozycjonowanie filmu na Youtube. Sztuka w tym, aby dobrać odpowiednie słowa kluczowe, zadbać o opisy, odpowiednią ilość treści (szukaj rozwinięcia w innym wpisie). Zastanów się i sprawdź (jest masa sposobów) jakich słów kluczowych szukają ludzie i dopasuj tytuły, opisy filmów i tagi tak, aby było odpowiednio nasycone tymi słowami kluczowymi. Uwaga – nie przesadź, bo Google wyłapuje próby sztucznego podbijania SEO opisami w stylu „najlepsze ławki drawniane znajdziesz u producenta najlepszych ławek drewnianych produktowanych z najlepszego drewna stosowanego do produkcji ławek”.

Co ciekawe, dla niektórych kategorii wyszukiwań Google preferuje pokazywanie filmików w wynikach wyszukiwania zamiast tradycyjnych linków do stron www. Dotyczy to np. utworów muzycznych, czy tańca:

SERP w google promowanie kanału youtube jak

#3 Reklama True View

Bardzo szybki sposób, choć płatny. Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, mało które promowanie kanału Youtube sprawdzi się lepiej niż płatna reklama. Płacisz i masz. Reklamy True View to te, które emitowane są przed filmami i można je pominąć po 5 sekundach. Dlatego koniecznie już w pierwszych 5 sekundach daj widzom powód do obejrzenia całości. Inaczej na pewno szybko pominą twój film, aby przejść do tego, który miali zamiar obejrzeć.

Zobacz tutaj jak utworzyć reklamę True View na Youtube za pomocą konta Adwords:

#4 Używaj playlist

Playlisty to jedna z mniej docenianych funkcji na Youtube, a potrafi przynieść rewelacyjne rezultaty (wzrost liczby viewsów o kilka-kilkanaście %). Przy włączonym Autoplay, po obejrzeniu jednej video, widzowi od razu uruchamia się kolejne – bez potrzeby zachęcania go do tego! Zwiększasz całkowity Watch time, tym samym zyskujesz lepszą ocenę Twojego kanału przez Youtube. Przykład Autocentrum:

playlisty na youtube autocentrum

#5 Współpraca i wzajemne polecanie się

Współpraca polega na wspólnym nagraniu filmu. Zalety są takie, że wspólnie z jakimś innym youtuberem przyciagacie swoje widownie do siebie nawzajem. Ty zyskujesz widoczność u widowni współpracownika i na odwrót. Wyobraź sobie, że jeśli masz 10 000 widzów i druga osoba tyle samo, to nagle poznaje Cię drugie 10 000 osób. Efekty takiego promowania kanału YT są najlepsze wtedy, gdy macie podobnych odbiorców. Bo jeśli obydwaj prowadzicie kanały o grach, to łatwiej o wzajemny przepływ widzów niż gdyby któryś z Was prowadził kanał o ogrodnictwie domowym.

 

Podsumowanie – promowanie kanału Youtube

Powyżej opisaliśmy 5 szybkich i skutecznych sposobów. Oczywiście jest ich znacznie więcej, jednak nie wszystkie tak samo skuteczne i niektóre wymagają czasu, zanim zaczną przynosic rezultaty. Sprawdź videostrategie.pl, żeby znaleźć inne porady jak rozwijać i promować swój kanał na Youtube.

Promowanie kanału Youtube – 5 szybkich i skutecznych sposobów
3.3 (66.67%) 30 votes