Youtube

Jak zrobić miniaturę filmu na Youtube thumbnail -PRZYKŁADY

Czy wiesz, że 90% kanałów Youtube o najlepszych wynikach oglądalności ma unikalne, utworzone od podstaw miniatury filmu (customized thumbnails)? Oprócz tego, że przyciągają one uwagę, to stanowią świetne narzędzie do brandingu Twojego kanału.

Aktualnie w każdej minucie na Youtube uploadowanych jest ponad 400 godzin filmów. Ponad 400 godzin! Wiesz co to oznacza? Ogrooomną ilość treści i konkurencję, z którą musisz wygrać, jeśli chcesz zdobyć dużą widownię swoich filmów.

ciekawsza miniatura = więcej viewsów

Miniatura jest jak okładka książki – ma kilka celów do spełnienia. Wg marketingowej zasady AIDA, każda miniatura filmu powinna:

A – Attract – przyciągnąć uwagę widza – czyli spowodować, że jego oczy skierują się w strone miniatury. Dlatego miniatura musi sie wyróżniać spośród innych – np. kolorami, obecnością grafiki, napisami.

I – Interest – zaciekawić – czyli na dłużej skupić wzrok widza. Tutaj musisz przechodzisz do konkretów i udowadniasz, że film jest o czymś ciekawym, np. sposoby na pielęgnację ogrodu, fajny trick w grze komputerowej, sposób na zarabianie pieniędzy na blogu itd.

D – Desire – spowodować chęć odtworzenia filmu – tutaj z kolei udowadniasz, że widz MUSI obejrzeć Twój film, inaczej będzie miał poczucie straconej szansy dowiedzienia się czegoś unikalnego lub super rozrywki itd. W tym celu moesz używać słów, które wpłyną na emocje, np. unikalny, sprawdzony, najlepszy, największy itd. Ale uważaj – copywriting internetowy dopuszcza takie słownictwo tylko, jeśli treść poprzez zapowiedzi. Także gdy zamierzasz napisać o 5 najlepszych uczelniach w Polsce, to poprzyj potem swoje zapowiedzi faktami – przytocz wyniki rankingów, liczby, cytaty.

A – Action – odtworzenie filmu.

 

Przykłady prawidłowych miniatur filmów na Youtube

volvo miniatura na youtube thumbnail

Duże, ładne i wyraźne zdjęcie modelu, którego widz szuka. Logo kanału, który jest producentem filmu, czyli Autocar na żółtym tle (branding). Informacja czego dotyczy film (First Drive) i nazwa marki i modelu Volvo V90.

youtube thumbnail marketing

Wyraźne zdjęcie twórcy kanału patrzącego wprost na widza. Wyraźna informacja, czego dotyczy film. Zabrakło nazwy kanału, czy wyraźnych, odróżniających elementów graficznych, ale za to Lewis Howes jest konkekwentny i we wszystkich filmach stosuje podobny schemat opisywania filmów, dzieki czemu widz od razu wie, że to jest produkcja.

thumbnail marketing digital youtube

Bardzo ładna grafika o wyraźnych kolorach, symbole nie do końca trafione, ale jakoś nawiązujące do marketingu i podpis u góry, że filmik prezentuje Trendy w marketingu cyfrowym na rok 2015.

skuteczna miniatura filmu thumbnail na youtube 2

Duże zdjęcie kolarzy w zjeździe, małe logo kanału z lewym dolnym rogu, duży zielony napis HOW TO informujący, że to film instruktażowy i na pewno niesie praktyczną wiedzę. Do tego dopisek …descend faster, który jest zgodny z tym, co widzimy na zdjęciu i mówi, że filmiki jest o doskonaleniu techniki zjazdów.

 

Poniżej z kolei przykład kanału Gary Veynerchuk, gdzie możemy zobaczyć różnicowanie stylistyki miniatur zależnie od tematyki video. Dzięki temu filmy w ramach danej kategorii staja się do siebie podobne i widzowi łatwiej jest poznać, że dotyczą np. show, w którym Gary odpowiada na pytania widzów (the #AskGaryVee Show).

gary vaynerchuk thumbnails playlist youtube

Wiesz już dlaczego miniatury filmów na youtube sa tak ważne. Dowiedz się teraz z jakich darmowych edytorów graficznych online możesz skorzystać, czyli zobacz program do miniaturek na Youtube.

Jak zrobić miniaturę filmu na Youtube thumbnail -PRZYKŁADY
5 (100%) 3 votes

 

videoadmin

1 Komenatrz

Kliknij tutaj, aby skomentować