Youtube

Jak zarabiać na YouTube – 10 sprawdzonych sposobów

patronite gonciarz zarabianie na youtube

Chcesz wiedzieć jak zarabiać na Youtube? Nic dziwnego, skoro ma on miliard użytkownikow miesięcznie – to prawie jedna trzecia wszystkich użytkowników internetu! A liczba kanałów, które osiągnęły sukces na YouTube i zarabiają rocznie sześciocyfrowe kwoty wzrosła o 50% rok do roku! Zobacz poniższe sposoby zarabiania na YouTube:

#1 Adsense

Zarabiasz, gdy użytkownik wszedł w interakcję z reklama emitowaną przed albo w trakcie Twojego filmiku, albo obejrzał ją w całości lub przez ponad 30 sekund jeśli to reklama, którą można pominąć. Co musisz zrobić? Włączyć emisję reklam na swoim koncie YouTube i upewnić się, że dysponujesz wyłącznie legalną treścią, inaczej opcja zarabiania zostanie automatycznie wyłączona.

jak zarabiac youtube adsense

#2 Kierowanie ruchu na stronę www lub blog

Masz własną stronę internetową, na którą chcesz przyciągnąć więcej odwiedzajacych? Wykorzystaj do tego YouTube! Z tak ogromną liczbą użytkowników, masz duże szanse, że część z nich po obejrzeniu Twojego filmu, wejdzie na polecaną przez Ciebie stronę internetową. A tam, możesz im pokazywac reklamy, probować coś sprzedać, itd. Oczywiście, żeby tak się stało, Twój filmik musi odpowiednio zaangażować lub zaciekawić.

#3 Marketing afiliacyjny

Co to jest marketing afiliacyjny? Zarabiasz, gdy ktoś dokona zakupu w sklepie internetowym wchodząc z linka, którego Ty udostępniasz. Jak więc wykorzystać marketing afiliacyjny i zarabiać na YouTube? Zarejestruj się w jakims programie afiliacyjnym (np. Tradedoubler, Tradetracker, Zanox itd.), nagraj jakis film, np. recenzję nowego smartfona, umieść w opisie filmu na YT link do sklepu z zaszytym Twoim unikalnym kodem/ pikselem i podpowiedz widzom oglądającym film, że moga kupić prosto przez linka z opisu. To jest bardzo często stosowany sposób zarabiania i potrafi przynieść tysiące złotych z prowizji, o ile masz tematyczny kanał i duże grono widzów.

#4 Produkty

Masz jakieś produkty na sprzedaż? I nie mówię tu o starej kanapie czy książce z podstawówki, tylko produkcie, który oferujesz stale do sprzedaży, np. e-book,  kurs, sztukę, albo muzykę. Możesz np. stworzyć serię filmów na temat technik negocjacji i sprzedaży i kierować widzów do specjalnej storny, tzw. Landing Page’a, na którym można ten kurs kupić Albo po prostu umieścić produkt na jakiejś znanej platformie handlowej np. Allegro i umieścić w opisie filmu link do zakupu.

Zarabianie na Youtube w taki sposób nie jest często spotykane, bo często wymaga szczególnych uzdolnień lub wymaga większej znajomości technologii, aby najpierw taki produkt stworzyć, a potem umiejętnie sprzedać.

#5 Konsulting/ świadczenie usług

Jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, możesz zarabiać poprzez świadczenie usług swoim widzom. Oczywiście odpłatnie. Możesz w ten sposób robić audyty stron www, uczyć angielskiego, robić zdjęcia na weselach, być trenerem personalnym  i wiele innych. Swój kanał na YouTube traktujesz wtedy jako narzędzie do przyciagania klientów na swoje usługi.

Taki sposób moze być skuteczny pod warunkiem, że naprawdę znasz się super na jakiejś dziedzinie, jesteś w stanie do tego przekonac swoich widzów, a oni mają budżet, żeby Ci zapłacić.

#6 Umowy z markami/ product placement

Jedna z częściej spotykanych forma zarabiania na YouTube w przypadku kanałów, które mają dziesiątki lub setki tysięcy subskrybentów i odsłon filmów (popularne kanały rozrywkowe np. „5 sposobów na”). Czasem wystaczy mniejsze grono widzów, ale za to mocno zainteresowanych tematyką, która na dodatek dotyczy jakiegoś przedmiotu na sprzedaż, np. mieszkań. Taki jest własnie kanał Przemysława Gajdy, nagrywającego filmy we współpracy z firmą Dom Development.:

#7 Patronite

Możesz mieć własnych sponsorów. Jakkolwiek źle to nie brzmi i zastanawiasz się jak zarobić na Youtube w ten sposób, może być opłacalne. Oczywiście nikt nie da Ci pieniędzy za piękne oczy, ale jeśli przekonasz swoich użytkowników, że dajesz im w swoich filmach coś unikalnego, albo wręcz uzależnich ich od siebie, to masz szansę otrzymywać stałą miesięczną kwotę na swoje konto pochodzącą z dotacji od widzów.

Najbardziej znanym polskim twórcą otrzymującym pokaźne sumy z Patronite jest Krzysztof Gonciarz. Na ten moment wspierało go już ok. 1000 osób, a miesięcznie otrzymuje ok. 16 000 zł.

patronite gonciarz zarabianie na youtube

Zanim ogłosisz zbiórkę na Patronite, przeczytaj przynajmniej ten artykuł na Spiders’web.

Pozostałe sposoby:

# 8 Promowanie kanału YouTube

Nawet jeśli, stworzysz kanał o unikalnej treści, umieścisz w nim linki do produktów, na których chcesz zarabiać, to nic po tym, jeśli kanału odpowiedni nie wypromujesz. Zobacz sposoby jak wypromować kanał na YouTube.

# 9 Optymalizacja kanału YouTube

Optymalizacja kanału YouTube jest jednym z kluczowych elementow pozyskiwnia widowni. Chodzi o to, żeby zadbać o odpowiednie tytuły filmów, opisy zawierające słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników YouTube, dodać słowa kluczowe, itd. Poszukaj w internecie jak zoptymalizować kanał YouTube.

# 10 Bądź wytrwały

Praktycznie nie ma przykładów na kanały, które zarabiałyby pieniądze posiadając jedynie jeden lub kilka filmów. Oczywiście zawsze sa wyjątki, np. filmiki viralowe typu Mutant spider dog, ale nawet po głośnym sukcesie pod względem liczby widzów tego filmu, jego twórca nie przestał nagrywać. YouTube to sztuka powtarzania i wytrwałości.

Powodzenia i jeśli Ci się spodobało, to daj lajka!

Jak zarabiać na YouTube – 10 sprawdzonych sposobów
4.6 (91.11%) 9 votes