Narzędzia

4 darmowe programy do tworzenia miniatur filmów na Youtube

youtube miniatura filmów thumbnail jak utworzyć dlaczego warto

Możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia Youtube, ale w 90% przypadków to bez sensu, bo uzyskasz jedynie jakiś kazdr ze swojego filmu z ewentualnym napisem, który gdzieś tam dokleisz. Przeczytaj koniecznie dlateczego warto od podstaw tworzyć miniatury filmów (thumbnail) na Youtube. Jeśli Cię nie przekonałem, to zobacz w tym poradniku jak wykorzystać standardowe narzędzie Youtube do tworzenia miniatur.

Jeśli stać Cię i potrafisz obsługiwać programy graficzne takie jak Photoshop, oczywiście uzyskasz w nim najlepsze efekty. Ale warto przyjrzeć się narzędziom online, które sa bezpłatne i z których możesz korzystac nawet bez dostepu do swojego komputera.

Darmowe programy do tworzenia miniaturek filmów na Youtube:

1. Pixlr

Bardzo popularne, darmowe narzędzie. Wygodna obsługa i mnóstwo możliwości dzięki wbudowanym filtrom, stickerom itd.

Możesz też ściągnąć aplikację Pixlr na swój komputer (Windows lub Mac – opcje płatne 1,99$ miesięcznie) lub smartfon (ocena 4.4 i ponad milion opinii w Google Play!):

pixlr app rating google play

Jak utworzyć miniaturę za pomocą Pixlr obejrzyj na tym nieco zbyt głośnym filmiku:

 

2. Picmonkey

Edytor online, który jest darmowy w podstawowym zakresie używania, ale bardziej zaawansowane funkcje lub pozbycie się reklam jest płatne.

Przy odrobinie fantazji pozwala stworzyć bardzo ładny obrazek. Ma wbudowany katalog teł, różnych efektów i filtrów.

Zobacz jak utworzyć miniaturę za pomocą PicMonkey:

lub tutaj:

3. Canva

Świetny i bardzo znany edytor graficzny online. W zasadzie to kreator, bo działamy na gotowych elementach, nie musimy mieć umiejętności graficznych, a efekt finalny zazwyczaj jest super.

Jak utworzyć miniaturę za pomocą Canva, przeczytasz tutaj lub obejrzysz na tym filmiku:

 

4. PicFont

Okrojone w funkcjach narzędzie, które pomoże Ci dodać napisy i kilka baaardzo prostych elementów graficznych. Czy warto z niego korzystać? Tylko jeśli potrzebujesz maksymalnej prostoty. Wg mnie lepiej się nieco wysilić i nauczyć innych opisywanych tu programów.

Przykładowa miniatura uzyskana za pomocą PicFonta:

picfont thumbnail youtube how to

Podsumowanie

Ja osobiście korzsytam z Adobe Photoshop i przy nim pozostanę ze względu na ogrom możliwości, które daje. Ale prezentowane narzędzia online też potrafia bardzo wiele (poza PicFont) i polecam żebys je przetestował/a i wybrał to, które Ci najbardziej odpowiada. Moim faworytem jest tutaj Canva i Pixlr dla bardziej zaawansowanej edycji.

Podobał Ci sie wpis? Pls like on Facebook!

4 darmowe programy do tworzenia miniatur filmów na Youtube
4.7 (93.33%) 3 votes

videoadmin

1 Komenatrz

Kliknij tutaj, aby skomentować